Na czym polega leasing? Czy leasing się opłaca? Jak wziąć auto w leasing? To jedne z pierwszych pytań, które pojawiają się u osób zainteresowanych tą formą finansowania. Na początkowym etapie wielu klientów zastanawia się również, czy leasing jest w ogóle dla nich. Czy, aby uzyskać leasing, muszą prowadzić firmę, a jeśli tak, to jak długo? Wystarczy miesiąc, dwa, a może rok lub dłużej? Co w przypadku posiadania negatywnej historii kredytowej lub widnienia w BIK? Dzisiaj skoncentrujemy się zatem na tym, jakie warunki podmiotowe trzeba spełnić, aby dostać leasing. Sprawdź, kto może wziąć samochód w leasing!
Leasing dla firm
Odpowiadając na pytanie, kto może wziąć leasing, w pierwszej kolejności skoncentrujemy się na osobach prowadzących działalność gospodarczą. Jeśli jesteś przedsiębiorcą widniejącym w CEIDG lub działasz w formie spółki prawa handlowego, możesz skorzystać z leasingu operacyjnego lub finansowego. Nie wiesz, jaki leasing wybrać? Więcej informacji o tych dwóch formach finansowania znajdziesz tutaj.
To właśnie przedsiębiorcy najczęściej i najchętniej decydują się na leasing, co wynika z niezaprzeczalnych korzyści finansowych oraz możliwości dokonywania optymalizacji podatkowej. Leasing na firmę nie wpływa na Twoją płynność finansową ani zdolność kredytową. Pozwala Ci także uzyskiwać stałe, comiesięczne koszty. W KPiR lub księdze handlowej możesz ujmować raty leasingowe, wydatki eksploatacyjne, koszty paliwa, czy opłatę wstępną. Przysługuje Ci ponadto prawo do odliczania podatku VAT w wysokości 100% lub 50%. A to tylko jedne z wielu korzyści gwarantowanych w ramach umowy leasingu! Warto wspomnieć w tym miejscu również o szybkości i prostocie całej procedury. Ile trwa załatwianie leasingu? W wielu przypadkach formalności mogą zostać załatwione nawet w ciągu jednego lub dwóch dni, do maksymalnie tygodnia.
Leasing a BIK
Mówiąc o leasingu dla firm, często spotykamy się również z pytaniem: „Jestem w BIK. Czy dostanę leasing?”. Tak. W ClickLease przygotowaliśmy specjalną ofertę „Leasing bez BIK, BIG, KRD” dla wszystkich przedsiębiorców, którym kiedyś podwinęła się noga. Nie ukrywamy jednak, że uzyskanie takiego leasingu jest nieco trudniejsze i obwarowane określonymi wymogami, warunkami. Przykładowo, możesz wziąć w leasing wyłącznie przedmioty podlegające rejestracji, w szczególności różnego rodzaju samochody. W każdym przypadku zachęcamy dlatego do kontaktu z naszymi doradcami, którzy przygotują dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.
Leasing a nowa firma
Kolejne z pojawiających się pytań odnosi się do nowych, dopiero co założonych firm. Czy również one mogą ubiegać się o leasing? Leasingodawcy najczęściej udzielają leasingu przedsiębiorcom, którzy działają nieprzerwanie co najmniej od 3 miesięcy. Odnośnie do leasingu od pierwszego dnia działalności – jest on możliwy, jednak pod pewnymi ograniczeniami. Udziela się go dlatego raczej rzadko. W przypadku nowych firm, w których nie da się ocenić zdolności i płynności finansowej, pod uwagę bierze się najczęściej opracowany przez zainteresowanego biznesplan, aktualny majątek przedsiębiorstwa, czy posiadane doświadczenie.
Pora na nowe auto? Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie i pomożemy wybrać najlepszy leasing na samochód!
Leasing konsumencki
Możesz ubiegać się o leasing również wtedy, gdy nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej. Dla klientów indywidualnych przygotowaliśmy ofertę leasingu konsumenckiego. W praktyce cieszy się on jednak znacznie mniejszą popularnością niż leasing dla firm, ponieważ osoby prywatne nie czerpią z niego aż tylu korzyści, co przedsiębiorcy. Warto jednak zaznaczyć, że jest to o wiele łatwiejsza w uzyskaniu i mniej sformalizowana forma finansowania niż kredyt. Leasing konsumencki udzielany jest na takich samych zasadach, co leasing dla firm. Leasingodawca będzie mógł zatem skorzystać z procedury uproszczonej „na dowód” lub poprosić Cię dodatkowo o przedstawienie określonych dokumentów, poświadczających źródło zatrudnienia oraz wysokość uzyskiwanych dochodów.
Jeśli zastanawiasz się, leasing konsumencki – czy warto, odsyłamy Cię do jednego z naszych wcześniejszych artykułów, w którym szczegółowo omówiliśmy leasing dla klientów prywatnych. Sprawdź tutaj.