Co można wziąć w leasing?

Co można wziąć w leasing?
Ciekawostki
2023-05-30
Mariusz Dobosz Założyciel ClickLease
Autor:Mariusz Dobosz
Mariusz Dobosz Założyciel ClickLease
Autor

Mariusz Dobosz

CEO & Founder Clicklease.pl


Założyciel ClickLease.pl, ekspert leasingu z ponad 12-letnim doświadczeniem, wspierający MŚP w rozwoju poprzez dopasowane rozwiązania finansowe.


Dowiedz się więcej o autorze artykułu

Zastanawiając się, co można wziąć w leasing, większość z nas niemal bez zastanowienia wskaże na samochód. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że to właśnie pojazdy są najchętniej leasingowanymi przez przedsiębiorców przedmiotami, ale co jednak istotne – wcale nie jedynymi. Jeśli dopiero zaczynasz interesować się tą formą finansowania, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, na co jeszcze można wziąć leasing. Przychodzimy więc z pomocą, ponieważ w praktyce oferta firm leasingowych jest zdecydowanie większa, bardziej rozbudowana, niż przypuszczasz!

Brak gotówki na zakup nowego, niezbędnego w firmie sprzętu nie stanowi dzisiaj przeszkody nie do pokonania. Ratunkiem w takich sytuacjach okazuje się właśnie leasing, będący zarazem atrakcyjną alternatywą dla kredytu. Leasing to mniej skomplikowanych formalności, zwłaszcza w odniesieniu do dokumentów finansowych, szeroki wybór przedmiotów podlegających finansowaniu, elastyczne warunki współpracy, liczne korzyści podatkowe, a także brak wpływu na zdolność kredytową. Przedsiębiorcy chętnie korzystają dlatego z dostępnych w tym zakresie możliwości! 

Spis treści:

  1. Samochód jako najpopularniejszy przedmiot leasingu
  2. Co jeszcze można wziąć w leasing? 
  3. Na co można wziąć leasing? Wygodne i elastyczne finansowanie również innych przedmiotów! 
  4. Leasing – dla kogo? 

Samochód jako najpopularniejszy przedmiot leasingu

Duże zainteresowanie leasingiem samochodów wynika z kilku zasadniczych kwestii. Po pierwsze, stanowią one obecnie podstawowy składnik zdecydowanej większości przedsiębiorstw. Są absolutnie niezbędne w prowadzeniu praktycznie każdej działalności, niezależnie od tego, jakie usługi świadczysz. Oczywiście niektórzy będą używać ich na większą, a niektórzy na mniejszą skalę. Niemal w każdym jednak przypadku, zamiast kupować auto za gotówkę, znacznie korzystniejsze okaże się jego wyleasingowanie. 

Po drugie, popularność leasingu samochodów to także zasługa stosunkowo prostych procedur znanych dla tej formy finansowania, porównując ją w szczególności z ubieganiem się o kredyt w banku. Co do zasady leasing na większość samochodów osobowych jest udzielany z wykorzystaniem procedury uproszczonej, przy minimalnych wymogach formalnych. Wyjątek będą stanowić tu samochody luksusowe oraz o wyższej wartości. O leasing samochodu w naszej firmie mogą ubiegać się nawet nowo powstałe firmy z krótką historią, czy przedsiębiorcy w gorszej sytuacji finansowej, którym kiedyś podwinęła się noga (leasing bez BIK, BIG, KRD). 

Po trzecie, leasing na samochód oznacza dla leasingobiorcy szereg korzyści podatkowych. Wynika to z możliwości uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodu wymaganej przy zawieraniu umowy opłaty wstępnej, a także płatnych co miesiąc rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych w odpowiedniej wysokości (100% lub 75%). Jeśli jesteś czynnym podatnikiem podatku VAT, masz także prawo odliczać go w wysokości 100% lub 50%. Wszystko to przyczynia się do obniżenia wysokości należnych podatków.

Nie masz czasu? Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie i pomożemy wybrać najlepszy leasing – nie tylko na samochód!

Mówiąc o leasingu samochodów, jedno z częściej zadawanych przez nowych klientów pytań dotyczy również tego, jakie dokładnie pojazdy mogą być przedmiotem leasingu? W ClickLease oferujemy: 

  • leasing samochodów osobowych,
  • leasing samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony,
  • leasing samochodów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony,
  • leasing samochodów nowych (w ofercie firm leasingowych największy odsetek stanowią właśnie samochody nowe i maksymalnie kilkuletnie), 
  • leasing samochodów używanych, nawet 10-letnich (bądź jednak przygotowany na to, że nie wszystkie firmy chętnie leasingują samochody starsze, „wiekowe”),
  • leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy (nie tylko z krajów UE, ale i m.in. Stanów Zjednoczonych).

Co jeszcze można wziąć w leasing? 

Przechodząc jednak do sedna, czyli do odpowiedzi na pytanie, co można wziąć w leasing, będą to przedmioty takie jak: 

  • maszyny budowlane (m.in. wózki widłowe, dźwigi, podnośniki, ładowarki, spycharki),
  • maszyny leśne (m.in. ciągniki rolnicze, kombajny, przyczepy rolnicze, agregaty uprawne),
  • maszyny i urządzenia CNC (m.in. frezarki, plazmy, obrabiarki, wykrawarki),
  • sprzęt medyczny (m.in. fotele dentystyczne, fotele ginekologiczne, lasery medyczne, aparaty EKG, RTG, KTG, urządzenia okulistyczne),
  • sprzęt elektroniczny i IT (m.in. komputery, laptopy, telefony, faxy, telewizory, rzutniki, projektory, drukarki, niszczarki, monitoring),
  • instalacje fotowoltaiczne (m.in. panele fotowoltaiczne i słoneczne, inwertery, kolektory, ogniwa). 

Wszystkie z powyższych przedmiotów mieszczą się także w ofercie ClickLease. W związku z tym, że jest to tylko przykładowa lista rzeczy, jeśli nie widzisz czegoś w naszej ofercie, skontaktuj się z nami i przedstaw swoje potrzeby. Zobaczymy, co będziemy mogli dla Ciebie zrobić! 

Na co można wziąć leasing? Wygodne i elastyczne finansowanie również innych przedmiotów! 

Wymienione powyżej  przedmioty leasingu to oczywiście nadal nie wszystko… Lista ta jest znacznie dłuższa, ponieważ tak naprawdę w leasing można wziąć dzisiaj praktycznie wszystko to, co jest wykorzystywane przez nas do pracy, na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. 

Warto wiedzieć, że jeśli:

  • otwierasz własną restaurację, kawiarnię lub bar, możesz wziąć w leasing m.in. ekspres do kawy, zmywarkę, lodówkę, kostkarki do lodu,
  • urządzasz nowe biuro lub chcesz zmienić wyposażenie starego, przedmiotem leasingu mogą być meble – sofy, fotele (nawet specjalne fotele masujące!), biurka, czy regały,
  • prowadzisz myjnię samochodową, na ofertę leasingu dla Ciebie będą składać się m.in. opryskiwacze, pianownice, dozowniki na chemię, systemy do mycia, płukania, dezynfekcji, 
  • chcesz ruszyć z własną siłownią lub salą fitness, masz możliwość wzięcia w leasing sprzętów takich jak bieżnie, rowerki stacjonarne, sztangi,
  • uruchamiasz warsztat samochodowy, sfinansujesz w formie leasingu na przykład podnośniki samochodowe, szafki na narzędzia, prasy pneumatyczne, 
  • działasz w branży włókienniczej, możesz wyleasingować maszyny dziewiarskie, przędzarki, skręcarki, pralnice, suszarki, czy wykrawarki. 

Leasing – dla kogo? 

Znając już odpowiedź na pytanie dotyczące tego, co można wziąć w leasing, możesz zastanawiać się teraz, czy aby na pewno jest to korzystna dla Ciebie forma finansowania? 

Jeśli:

  • nie chcesz tracić płynności finansowej i angażować całego lub dużej części posiadanego kapitału, 
  • cenisz sobie elastyczność, szybkość i wygodę,
  • szukasz sposobu na legalną i zgodną z prawem optymalizację podatkową,
  • działasz w dynamicznie rozwijającej się branży, która wymaga posługiwania się najnowszym sprzętem (m.in. IT), 
  • lubisz rzeczy nowe, wprost z salonu lub od producenta,
  • chcesz szybko wystartować z nowym biznesem,
  • musisz szybko zmodernizować swoją firmę m.in. w związku z jej rozwojem, otwarciem nowego działu,
  • nie możesz pozwolić sobie na utratę zdolności kredytowej

– leasing będzie dla Ciebie najlepszym wyborem! 

Autor artykułu

Mariusz Dobosz

Jako założyciel ClickLease.pl, specjalizuję się w finansowaniu i leasingu dla przedsiębiorstw MŚP. Z ponad 12-letnim doświadczeniem pomagam firmom w osiąganiu ich celów, dobierając najlepsze rozwiązania finansowe.

Mariusz Dobosz Założyciel ClickLease

Masz więcej pytań? Potrzebujesz pomocy w wyborze finansowania?
Skontaktuj sie z nami już teraz!

Jestem zainteresowany

Nowości na blogu

Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych formach finansowania, a także ich zaletach i wadach?
Odwiedź nasz blog i poznaj porady ekspertów!

Kilometrówka – czym jest i jak ją rozliczać? Wzór dokumentów do pobrania
Porady
2024-10-03

Kilometrówka – czym jest i jak ją rozliczać? Wzór dokumentów do pobrania

Kilometrówka to ewidencja przebiegu pojazdu, dotycząca osób, które korzystają z prywatnych samochodów na potrzeby działalności gospodarczej. Jest to także istotny element w przypadku firm, które rozliczają koszty związane z użytkowaniem pojazdów służbowych. Clicklease przygotował dokumenty do użytku ogólnego, które zawierają regulamin wykorzystywania pojazdów służbowych w firmach oraz ewidencję przebiegu pojazdów.

To koniec dopłat do samochodów elektrycznych z programu „Mój elektryk” w leasingach / najmach od 1 września!
Ciekawostki
2024-08-21

To koniec dopłat do samochodów elektrycznych z programu „Mój elektryk” w leasingach / najmach od 1 września!

Od 1 września 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. nie będzie możliwości składania wniosków o dofinansowanie leasingu pojazdów elektrycznych w ramach tego programu. Dotychczasowa alokacja w wysokości 660 mln zł została wyczerpana, dlatego NFOŚiGW podjęło decyzję o przerwie w naborze.

Leasing auta na taxi – jakie warunki trzeba spełnić? Co warto wiedzieć o leasingu dla taksówkarzy?
Leasing
2024-08-08

Leasing auta na taxi – jakie warunki trzeba spełnić? Co warto wiedzieć o leasingu dla taksówkarzy?

Wielu taksówkarzy uważa, że leasing samochodu jest skomplikowany i kosztowny, jednak rzeczywistość może być znacznie bardziej korzystna. Dowiedz się akie formalności i wymagania trzeba spełnić, aby skorzystać z leasingu na taxi, jakie są zalety i wady tego rozwiązania, oraz jakie koszty należy uwzględnić. 

Tesla 3 Performance Highland: innowacja na polskich drogach – RECENZJA
Ciekawostki
2024-07-22

Tesla 3 Performance Highland: innowacja na polskich drogach – RECENZJA

Tesla 3 Performance to nie tylko samochód, to kwintesencja nowoczesności i technologii, która podnosi poprzeczkę w świecie elektromobilności.

Więcej

Kontakt

Jeśli interesuje Cię leasing, kredyt lub wynajem? Szukasz najlepszej oferty? Chcesz podzielić się uwagami dotyczącymi naszej pracy czy firmy? Wypełnij poniższy formularz. Na pewno oddzwonimy!

Siedziba ikonaClickLease Sp. z o.o.
ul. Kozielska 5
44-121 Gliwice
Tag ikonaNIP: 631-26-91-342
Tag ikonaKRS: 0000841993

Nie wiesz, która forma finansowania będzie dla Ciebie najlepsza? Potrzebujesz naszej pomocy? Nasi eksperci już na Ciebie czekają, by rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania! Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy najszybciej jak to tylko możliwe.

Formularz

Pliki cookies na clicklease.pl

Używamy plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania strony internetowej zgodnie z zasadami opisanymi w naszej Polityce prywatności.

Ustawienia preferencji plików cookies:

Niezbędne, funkcjonalne cookies
Zawsze Włączone
Wydajnościowe cookies
Marketingowe cookies